Een nieuw, zij het verstopt, beroep bij banken: de social media manager

De laatste jaren waren magere jaren bij banken. Er moesten mensen uit en er kwamen zeker geen mensen. Er werd nog wel wat jong grut geworven, maar traineeprogramma’s werden kariger dan ooit. Alleen op het gebied van risk management en compliance waren nieuwe mensen nodig.

Remco Janssen, consultant bij marketing en PR visie, nam ook de opkomst van een ander beroep waar: de social media director. Deze mensen houden niet alleen in de gaten hoe er op verschillende sociale media als Twitter en Facebook over de bank geschreven wordt, ze reageren er ook op. En hun houding is niet alleen passief. Ze zoeken ook uit hoe de bank sociale media kan inzetten om een imago te versterken of op te bouwen. Daarbij wordt zowel gekeken naar personeelswerving als naar klantenwerving- en binding. Bij banken is dit nog in opkomst, bij verzekeraars wordt hier al langer mee gewerkt en is er zelfs sprake van social media directors.

Janssen zegt dat dit vrijwel altijd functies voor mensen met een hbo+ opleiding betreft. Dat er gezocht wordt naar een social media manager is echter niet onmiddellijk duidelijk. Dat betoogt hij door te wijzen op een inmiddels verlopen vacature bij ING, waarin de verschillende sociale netwerken niet expliciet genoemd worden.

Banken en verzekeraars gaan social media steeds handiger inzetten. Met grappige gimmicks, maar ook met iets serieus als een openbaar spreekuur via Twitter. Extreem laagdrempelig en goedkoop.

Volgens Janssen is het onvermijdelijk dat bedrijven die nu nog terughoudend zijn een doelgericht zullen gaan socialmediabeleid voeren. “Mensen halen steeds meer informatie uit sociale netwerken.”

Comments (0)

React

You can react by using a display name and your personal information will not be displayed.

Tell us your news

Email the editor with your feedback, news, tips or topics.